15-letnia dziewczyna chciała popełnić samobójstwo

0
119
KPP w Lubinie

Kamil Szczotka i Hubert Woch z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uratowali życie 15-letniej dziewczyny, która w Parku Strzelnica, chciała popełnić samobójstwo.

Patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w godzinach popołudniowych zostali skierowani przez dyżurnego lubińskiej komendy w rejon Parku Strzelnica w Lubinie, gdzie młoda lubinianka ma zamiar odebrać sobie życie. Policjanci odnaleźli dziewczynę, jednak kontakt był z nią utrudniony, traciła przytomność. Policjanci ustalili, że nieletnia zażyła jakieś tabletki. Cała sytuacja rozgrywała się w miejscu trudno dostępnym, a zespół pogotowia ratunkowego, który również przybył na miejsce nie mógł namierzyć mundurowych. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł więc na drogę główną, gdzie wskazał najbliższe miejsce dojazdu dla pogotowia, zaś drugi na rękach transportował mdlejącą dziewczynę – mówi Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie i dodaje, że dzięki szybkim działaniom obydwu służb – pokrzywdzona szybko znalazła się w szpitalu, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej.
15 – letnia dziewczyna ma się dobrze i jej życiu już nic nie zagraża. Swoje zachowanie tłumaczyła problemami osobistymi. O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny w Lubinie. Za wzorową postawę, zaangażowanie i działania zmierzające do ratowania życia ludzkiego, Komendant Powiatowy Policji w Lubinie – podinsp. dr Joanna Cichla wyróżniła dzielnych policjantów listem gratulacyjnym i nagrodą finansową – dodaje Krzysztof Pawlik.