Aktywny rodzic z LGOM. Przez rok zapłacą za żłobek lub nianię

0
1346
Fot. lubin.pl

Zapłacą za zatrudnienie niani lub pobyt dziecka w żłobku – w Lubinie rusza unijny projekt Aktywny rodzic z LGOM. Właśnie trwa rekrutacja chętnych.

Program przeznaczony jest dla mieszkańców LGOM, czyli również Lubina, którzy nie pracują zawodowo, ponieważ opiekują się dzieckiem w wieku od 20. tygodnia do 3 lat, a chcieliby wrócić do pracy. Mogą w nim wziąć udział również rodzice przebywający obecnie na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym – zarówno mamy, jak i ojcowie.

Fot. lubin.pl

Rekrutacja już ruszyła i potrwa do 19 czerwca. Zainteresowani powinni pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, a następnie odesłać wszystko na adres: Biuro Projektu Aktywny rodzic z LGOM, ulica Kamienna 16A, Lubin.

W projekcie Aktywny rodzic z LGOM weźmie udział 50 osób opiekujących się dziećmi: 46 kobiet i 4 mężczyzn. Zwrot kosztów za żłobek czy wynajęcie niani może przysługiwać przez maksymalnie 12 miesięcy, ale nie dłużej niż do 30 września 2020 r.

Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 1,4 mln zł. Jest ono realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 przez Centrum Doradztwa i Szkoleń „Europrojekt” Joanna Juszczyńska, Dorota Juszko sp. jawna.

Szczegółowe informacje, a także niezbędne formularze dot. programu Aktywny rodzic z LGOM można znaleźć na stronie internetowej: aktywnyrodziczlgom.eu lub pod numerem telefonu 605 20 20 26, 605 20 20 76, a także mailowo kontakt@aktywnyrodziczlgom.eu.

źródło: lubin.pl