Będzie bezpieczniej na DK36

1
800
Fot. www.lubin.pl

Prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami zwiększy się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 36 (DK36) w powiecie lubińskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obecnie szuka wykonawców tej inwestycji. Poprawę odczują kierowcy oraz mieszkańcy Niemstowa i okolic. Powstaną nowe przejścia dla pieszych wraz z budową wyspy dzielącej (czyli tzw. azylu), chodniki oraz zatoki autobusowe. Dodatkowo zostaną przeprowadzone również prace związane z odwodnieniem i energetyką. GDDKiA szacuje, że inwestycja pochłonie ponad 646 tysięcy złotych.

„Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na DK 36 w miejscowości Łazek” to nazwa jednego z trzech zadań realizowanych przez dolnośląski oddział GDDKiA w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Wykonawcy zainteresowani udziałem w przetargu, mają czas do 22 stycznia na składanie ofert. Należy je dostarczyć do sekretariatu GDDKiA we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 186. Do tego terminu powinno także zostać wpłacone wadium w wysokości 19,8 tys. zł.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty największe znaczenie będzie miała cena. Wśród pozostałych kryteriów jest też okres gwarancji oraz termin realizacji zamówienia.

Prace mają ruszyć z początkiem marca br. Najpóźniej powinny zostać one zakończone do 31 lipca.

inf.wł./lubin.pl