Była kompletnie pijana i… wsiadła za kierownicę

0
516
Mat. policyjne

Jak poinformowała Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie, niemal 3 promile alkoholu w organizmie miała 61-letnia kobieta, która jechała volkswagenem jedną z głównych ulic w Wołowie. Dalszą jazdę uniemożliwili jej wołowscy funkcjonariusze. Kobiecie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie pełniąc służbę patrolową na terenie miasta Wołów zauważyli pojazd, którego kierujący dziwnie się zachowywał. Pojazd poruszając się jedną z głównych ulic miasta zjechał nagle na przeciwległy pas, bez sygnalizowania zamiaru skrętu. Funkcjonariusze podjęli czynności i zatrzymali pojazd marki Volkswagen do kontroli drogowej.
Jak się okazało, badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierującej pojazdem 61-latki wykazało niemal 3 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana. Funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy 61-latki, a pojazd, którym się poruszała odholowano na parking strzeżony na koszt właściciela – podaje Marzena Pawlik.

Za popełnione przestępstwo grozi kierującej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.