Chciał popełnić samobójstwo, ale powiadomił policję

0
692
KPP w Wołowie

Wołowscy policjanci przy wsparciu Strażaków oraz Strażników Leśnych prowadzili poszukiwania za mężczyzną, który zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że jest w lesie i próbuje popełnić samobójstwo. Podjęte natychmiast przez funkcjonariuszy działania wspólnie z innymi służbami doprowadziły do odnalezienia mężczyzny całego i zdrowego. 45-latek objęty został teraz specjalistyczną opieką medyczną.
Jak podaje Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, 19 maja, kilka minut po godzinie 13 otrzymał informację od dyspozytora numeru alarmowego o zgłoszeniu mężczyzny, który powiadomił, że znajduje się w lesie i próbuje popełnić samobójstwo.
W miejsce, gdzie przypuszczalnie znajdował się mężczyzna skierowano funkcjonariuszy oraz wsparcie z ramienia Straży Pożarnej oraz Straży Leśnej. Rozpoczęto sprawdzanie terenu, jednak obszar był rozległy. Natychmiastowe działania służb oraz profesjonalnie przeprowadzona rozmowa Funkcjonariusza Straży Pożarnej ze zgłaszającym pomogła zawęzić obszar poszukiwań i zyskać na czasie. 45-letniego desperata odnalazł patrol funkcjonariuszy wołowskiego Ruchu Drogowego. Mężczyzna na szczęście był cały i zdrowy. Swoją sytuację tłumaczył problemami osobistymi – relacjonuje Marzena Pawlik.
Mężczyzna objęty został teraz specjalistyczną opieką medyczną.