Drzewo na 45-lecie Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie

0
927

Zasadzeniem drzewa pamięci rozpoczęły się obchody 45-lecia Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie. – Ma przypominać, że szkoła tutaj istniała. Chcemy, żeby wzrastało wraz z nią – mówi dyrektor placówki Barbara Szymańska. To dopiero początek świętowania. W ramach jubileuszu odbędzie się dziś także msza święta oraz specjalny koncert w Muzie, podczas którego wystąpią uczniowie.

Drzewo na placu za szkołą wspólnie zasadzili Barbara Szymańska oraz Andrzej Szewczyk, czyli obecna dyrektor i poprzedni dyrektor placówki, który tę funkcję sprawował przez 20 lat. Zostało ufundowane przez radę rodziców. Wybrano platanowca, bo – jak podkreślają przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 7 – to symbol miłości, wierności i stałości.

– Miłość to piękna wartość. My, nauczyciele bez miłości do tego, co robimy, nie moglibyśmy wykonywać tego zawodu. A wykonując nasz zawód, musimy być wierni ideałom oraz wartościom i musimy być stali wobec tego, co robimy. Mamy nadzieję, że Siódemka będzie trwała i rozwijała się przez następne lata, jak to drzewo – mówi dyrektor Szymańska.

Szkoła Podstawowa nr 7 rozpoczęła świętowanie 45-lecia właściwie już 1 września. Przez cały rok szkolny odbywają się bowiem różne imprezy przypominające historię placówki. Dzisiaj natomiast zaplanowano główne obchody. Oprócz zasadzenia drzewa, zaproszono gości na mszę świętą oraz koncert wspomnieniowy w Muzie.

– W ten sposób chcemy przypomnieć społeczności lokalnej o naszych osiągnięciach, jak wielu uczniów przewinęło się przez mury tej szkoły, bo ponad 12 tysięcy. Siódemka niewątpliwie na mapie oświatowej Lubina jest ważną placówką – dodaje Barbara Szymańska. W tej chwili w szkole uczy się 600 uczniów, a nad ich rozwojem czuwa 80 nauczycieli.

źródło: lubin.pl