Jechał „pod wpływem”, o 50 km za szybko i spowodował kolizję

0
514
Mat. policyjne

Lubińscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 45 – letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który w Lubinie kierował swoim samochodem na podwójnym gazie, a ponadto doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym innym uczestnikiem ruchu. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przez Sądem.

Jak podaje asp. Krzysztof Pawlik z KPP w Lubinie, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 45 – letniego mieszkańca powiatu legnickiego który w środę rano kierując samochodem m-ki Toyota doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Stan w jakim znajdował się sprawca kolizji mocno zaniepokoił pokrzywdzonego oraz policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia. Wynik na zawartość alkoholu był jednoznaczny – ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie kary grzywny oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat. Ponadto w sam wtorek policjanci WRD z grupy SPEED, na terenie naszego powiatu zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 50 km/h niż to było dozwolone. Zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokie mandaty jakimi zostali ukarani ostudzą ich zapędy i mamy nadzieje dadzą do myślenia – mówi policjant i apeluje:
Wydawać by się mogło, że ogłoszony stan epidemii w naszym kraju i restrykcje ograniczające nasze sprawne przemieszanie się, wpłyną „jak aloes” na bezpieczeństwo drogowe w naszym powiecie. Niestety nie wszyscy wykazują się rozumem i zdarzają się kierowcy nieodpowiedzialni. Te sytuacje utwierdzają nas w przekonaniu, że nawet w tych ciężkich chwilach, nasz Ruch Drogowy nie może tracić czujności i winien nadal pracować na najwyższych obrotach dbając o nasze bezpieczeństwo.