Kamilla Słowikowska w prestiżowym rankingu górniczym

1
1562

Kamilla Słowikowska z Departamentu Hutnictwa w KGHM jest jedną ze stu najbardziej inspirujących kobiet w światowym górnictwie. To pierwsza i jedyna Polka, która została w ten sposób została doceniona za swoje zawodowe osiągnięcia.

Ranking Top 100 Global Inspirational Women in Mining opublikowany został po raz trzeci. Prezentuje kobiety pracujące w firmach górniczych na całym świecie. W tym roku setkę najlepszych wybrano z 642 zgłoszeń.

Kamilla Słowikowska w KGHM pracuje od ponad 20 lat. Zajmuje się projektami związanymi z rozwojem wydobywczej działalności miedziowego giganta. Jej codzienne obowiązki wiążą się z rozszerzaniem bazy zasobów i uzyskiwaniem koncesji na eksploatację złóż miedzi. Jednym z takich przedsięwzięć był projekt „Koncesja 2013”, umożliwiający eksploatację kopaliny i funkcjonowanie KGHM na rynku wydobywczym przez następne 50 lat.

W setce najbardziej wpływowych kobiet w górnictwie znalazła się także dzięki jej dużemu wkładowi w edukację młodszych pracowników z obsady inżynieryjno-technicznej KGHM. Słowikowska opracowuje i organizuje programy szkoleń pracowników zakładów górniczych. Jako członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa działa na rzecz wdrażania w miedziowym górnictwie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Chciałabym, żeby kobiety wybierające karierę w górnictwie pamiętały, że nie trafiają do niego przez przypadek, tylko dzięki swojej wiedzy i uzdolnieniom. Nie powinny obawiać się mówienia o swoich pomysłach i opiniach. Chciałabym też, by korzystały z doświadczenia i wsparcia innych kobiet – komentuje swój ostatni sukces Kamilla Słowikowska.

Jesteśmy dumni z doświadczenia i zaangażowania naszej kadry. To klucz do rozwoju firmy, który buduje jej globalny zasięg i sprawia, że KGHM to otwarta na przyszłość organizacja. Gratulujemy pani Kamilli wyróżnienia i znalezienia się w tak prestiżowym rankingu. Sukcesy pracowników zawsze nas cieszą – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny KGHM ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

źródło: lubin.pl