Konopie indyjskie uprawiał w… szafie

0
588
KPP w Lubinie

Jak poinformowała Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie, funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 29 – letni mieszkaniec Lubina w swoim mieszkaniu uprawia konopie indyjskie.
Nie pomylili się. Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich. Jak się okazało, podejrzany był do hodowli dobrze przygotowany. Narkotyki uprawiał w szafie wyposażonej w specjalne oświetlenie i ogrzewanie. Ponadto, w mieszkaniu 29 – latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, z której można by było przygotować ponad 30 porcji handlowych tego środka odurzającego. Kryminalni zabezpieczyli nielegalną uprawę razem z osprzętem. Z zabezpieczonych ilości krzewów konopi indyjskich można by było wyprodukować znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany – podaje policjantka i dodaje, że mężczyzna został zatrzymany, a śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.