Krzyknął: „patrzcie co się teraz będzie działo” i rzucił butelką w drzwi autobusu

0
598
KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci zostali powiadomieni, że na przystanku autobusowym na ul. Marii Skłodowskiej – Curie, doszło do wybicia szyby w autobusie komunikacji miejskiej.

Na miejscu świadkowie oświadczyli mundurowym, że dziwnie zachowujący się mężczyzna, stojący na przystanku, w momencie kiedy podjechał autobus krzyknął: „patrzcie co się teraz będzie działo”  i rzucił butelką w drzwi pojazdu, a następnie uciekł. Kilkanaście minut później policjanci niedaleko miejsca zdarzenia zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 44 – letni mieszkaniec Lubina. Podejrzany był pobudzony i agresywny w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

KPP w Lubinie

Jak dodaje policjantka, mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do dokonanych zniszczeń i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz będzie musiał naprawić wyrządzone szkody. Straty jakie przez nieodpowiedzialne zachowanie 44 – latka poniósł właściciel, to 5 tysięcy złotych, a za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat więzienia.