Lubin chce wiedzieć, czym oddychają mieszkańcy

0
495
https://www.powiat-lubin.pl/aktualnosci/czujniki-jakosci-powietrza/

Jak czytamy na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Lubinie, pod koniec lutego Powiat Lubiński podpisał umowę na zakup systemu pomiarowego jakości powietrza, w skład którego wchodzą dwa czujniki zamontowane na budynku Starostwa Powiatowego w Lubinie oraz Przedszkolu nr 7 w Lubinie wraz z wyświetlaczem zewnętrznym LED prezentującym wyniki pomiarów.

Czujniki dokonują pomiaru stężenia pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10 oraz temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. W okresie grzewczym system zostanie rozszerzony o pomiar dodatkowych gazów (dwutlenku węgla, dwutlenku azotu, tlenku węgla i ozonu). W budynku Starostwa Powiatowego w Lubinie dodatkowo został zamontowany na wejściu monitor wewnętrzny prezentujący dane z czujników zamontowanych na terenie Lubina. Czujniki zakupione przez Powiat Lubiński uzupełniły sieć czujników na terenie powiatu – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

Każdy mieszkaniec chcąc uzyskać informację o aktualnym stanie powietrza może wejść na stronę internetową i sprawdzić wyniki pomiarów z danych czujników:

Starostwa Powiatowe w Lubinie: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1551

Przedszkole nr 7 w Lubinie: https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=1552