Lubińscy policjanci sprawdzają jak przestrzegamy przepisów wprowadzonych ze względu na zagrożenie koronawirusem

0
656
KPP w Lubinie

Policjanci w codziennej służbie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, sprawdzają czy są przestrzegane przepisy związane z epidemią koronawirusa. W związku z panującym w kraju stanem epidemii i wprowadzonymi obostrzeniami od 1 kwietnia br., funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie przepisów również w zakresie przemieszczania się pojazdami. Łamanie wprowadzonych przepisów wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

Jak mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie, policjanci sprawdzają nie tylko czy osoby poddane kwarantannie domowej przebywają pod wskazanym adresem, ale także kontrolują przemieszczające się pojazdy. Sprawdzają w ten sposób czy żadna z podróżujących osób nie łamie zasad odbywania kwarantanny domowej. Kontroli podlega  także przestrzeganie zasad i obostrzeń wprowadzonych wobec pasażerów autobusów komunikacji miejskiej i innych przewoźników.
Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń oraz współpracę i realizowanie poleceń policjantów i innych służb. Przestrzegajmy wprowadzonych zasad poruszania się oraz przemieszczania zwłaszcza w środkach komunikacji zbiorowej. Osoby objęte kwarantanną powinny nawet nie z przymusu prawnego ale z poczucia społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Przypomnijmy, że osobom, które nie przestrzegają wprowadzonych w warunkach stanu epidemii przepisów grożą kary grzywny nawet do 30 000 złotych – mówi Sylwia Serafin.

KPP w Lubinie