Młody chłopak znęcał się nad dziadkiem, ojcem i rodzeństwem

0
606
KPP w Lubinie

Jak podaje Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie, miejscowi policjanci zostali wezwani na interwencję domową, gdzie według zgłoszenia, 22-letni mężczyzna uszkodził drzwi wejściowe do domu i wszczął awanturę.
Jak tylko podejrzany usłyszał, że na pomoc wzywana jest policja, natychmiast wyszedł z domu. Na miejscu policjanci ustalili, że przez zachowanie 22-latka w rodzinie dochodzi do wielu awantur. Mężczyzna znęca się nad swoimi najbliższymi fizycznie i psychicznie. Niejednokrotnie groził swojemu ojcu. Awanturnik nie nacieszył się zbyt długo wolnością, gdyż został zatrzymany chwilę później przez inny patrol i trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. Będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny, uszkodzenia ciała oraz groźby karalne – mówi policjantka i dodaje, że sąd przychylił się do wniosku lubińskiej prokuratury i policji, i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Pamiętajmy, że osoby dotknięte przemocą w rodzinie nie powinny zostawać z tym problemem same. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które zawsze służą pomocą. Powstają różne programy i aplikacje, dzięki którym osoby borykające się z tym problemem mogą uzyskać fachową poradę, a przede wszystkim pomoc. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych ludzi, zgłaszajmy niepokojące sytuacje u sąsiada, zwłaszcza w tych ciężkich czasach, kiedy pokrzywdzone osoby zmuszone są przebywać ze swoimi oprawcami w domu. Zachęcamy osoby, które poszukują pomocy do skorzystania z bezpłatnej mobilnej aplikacji pn. „Twój parasol”, umożliwiającej dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie, jak również  dającej możliwość przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych – podkreśla Sylwia Serafin.