Okradali domy. Chcieli zabrać nawet meble

0
445
KPP w Lubinie

Jak poinformowała Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie miasta.
Realizując czynności służbowe, funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli kierującego samochodem mercedes, podejrzanego o włamanie i kradzież. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali znak mężczyźnie do zatrzymania się. Ten jednak nie reagował, na widok policjantów przyśpieszył i zaczął uciekać. Został jednak szybko zatrzymany. W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw, że 19 – letni mieszkaniec Lubina jest pod wpływem narkotyków. Ponadto, po sprawdzeniu podejrzanego w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez prokuraturę we Wrocławiu – mówi policjantka i dodaje, że wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał zatrzymany 19-latek wspólnie z dwoma kolegami. Okazali się nimi 20 i 29-letni mieszkańcy Lubina. Mężczyźni ci zostali również zatrzymani przez mundurowych i trafili do policyjnego aresztu.
W toku czynności śledczy ustalili, że łupem podejrzanych padł sprzęt AGD. Następnie sprawcy zdemontowali meble kuchenne, łazienkowe, umywalki, kuchenki gazowe, zmywarkę, pochłaniacz i znieśli do garażu przygotowując do zabrania. Na szczęście zostali spłoszeni przez sąsiadów. Każdy z zatrzymanych usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, zatrzymany 19 – latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem znajdując się pod wpływem środków psychotropowych – informuje Sylwia Serafin.