Okradł co najmniej 36 piwnic

0
524
Mat. KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od grudnia 2019 r. do marca br. włamywał się do piwnic na terenie Lubina. Jak mówią funkcjonariusze, zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 36 zarzutów. Teraz włamywacz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Jak podaje asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie, policjanci Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Lubina, który od grudnia 2019r. do marca tego roku, dokonał co najmniej 36 włamań do piwnic na terenie Lubina.

Łupem włamywacza padały różne przedmioty. Najczęściej narzędzia i sprzęt elektroniczny, choć zdarzało się że zabierał z piwnic również sprzęt komputerowy, odzież, artykuły chemiczne i rowery. Sprawca usłyszał już zarzuty z czego aż trzydzieści z nich dotyczyło włamań. Wartość strat jaką spowodował swoim przestępczym procederem opiewa na kwotę ponad 40 000 zł na szkodę mieszkańców Lubina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – mówi Krzysztof Pawlik i dodaje, że policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo, czy nie był on sprawcą innych włamań oraz gdzie upłynniał swoje skradzione rzeczy. W tej sprawie zatrzymany odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwa których się dopuścił grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.