Pędził prawie 130 km/h w terenie zabudowanym

0
499
KPP w Wołowie

Policjanci zauważają mniejszy ruch pojazdów na drogach w związku z epidemią panującą w kraju.
Niestety kierowcy nadal popełniają wykroczenia. Nieprzestrzegających przepisów drogowych dyscyplinują funkcjonariusze z lubińskiej „drogówki”. Aktywnie pracują policjanci grupy „SPEED”, którzy między innymi, wykluczają z ruchu piratów drogowych. Troje kierowców straciło swoje uprawnienia na okres trzech miesięcy – mówi Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

Ruch na drogach powiatu lubińskiego regularnie nadzorują policjanci ze specjalnej grupy „SPEED”. Funkcjonariusze w służbie wykorzystują nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem.

Wprowadzone na terenie całego kraju ograniczenia w przemieszczaniu  się osób przyczyniły się do znacznego zmniejszenia ilości poruszających się pojazdów, również  na drogach w naszym regionie. Niestety policjanci nadal ujawniają bardzo nieodpowiedzialne zachowania na drogach. Sprawcy wykroczeń nie pozostają bezkarni. Patrol specjalnej grupy „SPEED” czuwa nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego  na terenie miasta ale funkcjonariuszy tych można spotkać również poza nim, gdzie policjanci patrolują główne ciągi komunikacyjne, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przekonało się o tym troje kierowców na krajowej „36” – mówi policjantka i dodaje, że w Wielką Sobotę, policjanci odebrali prawo jazdy 45-letniemu mężczyźnie, który w miejscowości Miłosna, w obszarze zabudowanym, pędził mercedesem z prędkością  114 km/h, w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h. Godzinę później również na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Niemstów, dokument uprawniający do kierowania, mundurowi zatrzymali 26-letniej kobiecie, która kierując samochodem osobowym marki Ford, jechała z prędkością 128 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h.
Kolejnym zatrzymanym przez policjantów kierowcą, który nie dostosował swojej prędkości do obowiązujących przepisów był 47 – letni mężczyzna, który w obszarze zabudowanym pędził 118 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Wszyscy ujawnieni przez funkcjonariuszy kierowcy, za przekroczenia prędkości zostali ukarani mandatami, a najbliższe trzy miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy, gdyż znaczne przekroczenia miały miejsce w obszarze zabudowanym – podkreśla Sylwia Serafin.