Policja apeluje przez megafony: „zostańcie w domu”!

0
535
KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu apelują, aby nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem i pozostać w domach. Przypominają, aby opuszczanie miejsca zamieszkania ograniczyć do niezbędnego minimum. Wychodzenie z domu, spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.

Jak podaje asp. Krzysztof Pawlik, z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie, w związku z obowiązującym stanem epidemii lubińscy policjanci apelują do mieszkańców, aby w trosce o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich, pozostali w domach. W tym celu wykorzystują nagłośnienie znajdujące się na radiowozie nadając komunikat:

„Szanowni Państwo! Tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.”
Apelujemy również o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy z instytucjami państwowymi i realizowaniu ich poleceń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia służb – mówi Krzysztof Pawlik.

Abo obejrzeć film kliknij w „pobierz film”