Policja sprawdza czy stosujemy się do obostrzeń. 500 zł za brak maseczki!

0
415
KPP w Wołowie

Policja przypomina, że przepisy sanitarne obowiązujące od 10 października 2020 r. nakładają na nas obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ale także na świeżym powietrzu.
– Funkcjonariusze dotąd uświadamiali mieszkańców regionu, że nieprzestrzeganie obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. Obecna sytuacja epidemiczna sprawia jednak, że musimy spodziewać się bardziej zdecydowanych reakcji ze strony funkcjonariuszy – podaje Marzena Pawlik z KPP w Wołowie.

Jak mówi policjantka, stan epidemii oraz groźny dla życia wirus Covid – 19 nadal istnieją, a liczba zachorowań w Polsce wciąż rośnie. Również na terenie powiatu wołowskiego rośnie liczba zachorowań czy osób objętych kwarantanną. Stawia to przed wołowskimi funkcjonariuszami wiele dodatkowych zadań.

-Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Funkcjonariusze dotąd uświadamiali mieszkańców regionu, że nieprzestrzeganie obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. Obecna sytuacja epidemiczna sprawia jednak, że musimy spodziewać się bardziej zdecydowanych reakcji ze strony funkcjonariuszy – mówi Marzena Pawlik.

Pamiętaj!

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości do 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu.