Policjanci wyprowadzili ludzi z płonącego budynku

0
616
KPP w Wołowie

Jak poinformowała Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie, w sobotę maja w godzinach nocnych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym patrolując teren miasta zauważyli ogień i dym wydobywający się z jednego z budynków.
Natychmiast powiadomili o tym fakcie dyżurnego. Następnie pomimo wysokiej temperatury i dużego zadymienia pomieszczeń, nie czekając na zadysponowaną przez dyżurnego Straż Pożarną, podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku i przeszukaniu pomieszczeń pod kątem mogących znajdować się tam osób. Jak się okazało w budynku były trzy mieszkania. Policjanci podczas sprawdzania pomieszczeń odnaleźli w jednym z mieszkań dwie osoby, które obudzili i wyprowadzili na zewnątrz. W kolejnym, opuszczonym mieszkaniu, odnaleźli bezdomną, śpiącą osobę, którą również obudzili i wyprowadzili na zewnątrz. Sprawdzony budynek przekazali dowódcy Państwowej Straży Pożarnej, który mógł rozpocząć akcję gaśniczą – podała policjantka.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz sprawnemu działaniu wyprowadzone z budynku osoby nie doznały żadnych obrażeń.