Rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu we krwii

0
486
KPP w Lubinie

Brak rozsądku i wyobraźni – to najlżejsze słowo, jakim można określić zachowanie osoby, która wsiadła za kierownicę swojego pojazdu, choć wcześniej piła alkohol. W miniony weekend lubińscy policjanci zatrzymali 3 osoby, które kierowały swoimi pojazdami będąc pod wpływem alkoholu oraz dwie osoby znajdujące się pod wpływem środków odurzających. Każdego z tych kierujących czeka teraz sprawa w sądzie. Może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie, wśród osób, które zostały zatrzymane do kontroli drogowej przez lubińskich policjantów, niechlubnym rekordzistą okazał się 63 – letni mieszkaniec Lubina, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu i miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu, podobnie jak 29 – letnia kobieta, ujawniona przez mundurowych.

Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze. Można zauważyć, że coraz więcej osób reaguje na tak bezmyślne zachowania w ruchu drogowym i wspiera funkcjonariuszy w tej walce – apeluje policjantka.