Sąd zakazał mu jazdy samochodem, ale on zakaz zlekceważył

0
638
KPP w Lubinie

Kierujący oplem zwrócił uwagę policjantów, którzy patrolowali ulice miejscowości Rudna w miniony weekend. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach, 21 – latek nie powinien wsiąść za kierownicę swojego auta, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo zakazu dalszej jazdy, dzień później, ten sam kierujący, został zatrzymany podczas jazdy samochodem, przez inny patrol komisariatu w Rudnej. Nieodpowiedzialny kierowca ponownie będzie odpowiadał przed sądem. Za złamanie zakazu, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komisariatu Policji w Rudnej, w sobotę 18 kwietnia, tuż przed godziną 16.00, na jednej z ulic Rudnej, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać.
– Po zatrzymaniu do kontroli i sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 21-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie i dodaje, że młody mieszkaniec gminy Rudna, lekceważąc przepisy prawa i sądowy zakaz,  dzień później postanowił wybrać się kolejny raz w podróż swoim samochodem. Tym razem został zatrzymany przez policjantów z Rudnej, na trasie Koźlice – Lubin.
Nieodpowiedzialnemu 21 – latkowi, za popełnione przestępstwo niestosowania się do zakazu sądowego, może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5 – zaznacza policjantka.