Sceny jak z filmu sensacyjnego na ulicach Lubina

0
618
KPP w Lubinie

Zaczęło się niewinnie: policjanci chcieli zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca pojechał dalej. Tak rozpoczął się policyjny pościg, do którego dołączyły kolejne patrole. Kierujący audi gwałtownie przyśpieszył, skręcając w ulicę pomiędzy blokami. Kiedy udało się zatrzymać auto, kierowca i pasażer zaczęli uciekać na piechotę…

Jak poinformowała Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie funkcjonariusze wydziału prewencji, na jednej z ulic Lubina zauważyli audi, którym kierował znany im dobrze mężczyzna.
Policjanci wiedząc o tym, że 33 – letni mieszkaniec Ścinawy nie posiada prawa jazdy, postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący jednak zignorował polecenia mundurowych, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg. Dołączyły do nich inne policyjne patrole. Kierujący nie zwalniał i z piskiem opon wjechał w jedną z ulic na osiedlu Przylesie. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał pojazd i zarówno on jak i jego pasażer zaczęli uciekać. Szybko jednak po pościgu kierujący, którym okazał się 33 – letni mieszkaniec Ścinawy, został zatrzymany. Jego kolega, 23 – letni mieszkaniec Lubina, również nie nacieszył się długo wolnością, gdyż kilka ulic dalej wpadł w ręce innego patrolu prewencji. Podczas ucieczki mężczyzna wyrzucił swoją bluzę i koszulkę, w których miał ukryte narkotyki – mówi policjantka i podkreśla, że funkcjonariusze ustalili, że powodem ich desperackiej ucieczki były właśnie narkotyki.
Policjanci znaleźli i zabezpieczyli u kierującego, 54 porcje amfetaminy, natomiast u 23 – latka, śledczy ujawnili ponad 200 porcji środka odurzającego w postaci marihuany.

KPP Lubin

33-letni kierowca i 23-letni pasażer zostali doprowadzeni do policyjnej celi. Śledczy z lubińskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy, a zabezpieczone narkotyki zostały zbadane i zważone. Po sprawdzeniu w policyjnej  bazie danych okazało się, że mężczyźni już wcześniej mieli konflikt z prawem, Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec 33  -latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, natomiast wobec 23 – letniego lubinianina, sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Kierujący dodatkowo odpowie za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, oraz jeżeli wynik krwi okaże się pozytywny, może odpowiadać za kierowanie samochodem będąc pod wpływem środków odurzających – mówi Sylwia Serafin.

KPP Lubin