Stosowali przemoc w swoich domach. Już siedzą w areszcie

0
565
KPP w Lubinie

Wielu specjalistów zwraca uwagę na to, że podczas epidemii, kiedy zaleca się, aby nie wychodzić z domów, w wielu rodzinach, z różnych przyczyn, dochodzi do przemocy.
Podsumowanie z ostatnich dni pracy przedstawili lubińscy policjanci.

Policjanci z Lubina każdego dnia podejmują liczne interwencje domowe, które niejednokrotnie dotyczą przemocy w rodzinie. Takie sytuacje wymagają natychmiastowego i stanowczego działania. Mundurowi reagują na każde zgłoszenie dotyczące zachowań przemocowych. Naszym głównym celem jest w takich przypadkach zabezpieczenie osób wobec których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie oraz odizolowanie sprawcy. Tylko w dwóch ostatnich dniach policjanci zatrzymali w Lubinie trzech mężczyzn w wieku od 19 do 37 lat, którzy stosowali przemoc domową. Dodatkowo najmłodszy z zatrzymanych, w trakcie interwencji i zatrzymania dopuścił się jeszcze znieważenia policjanta, za co usłyszał dodatkowy zarzut – podał Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie.
Jak dodał, wszystkie osoby trafiły do policyjnej celi i czekają na wykonanie z nimi czynności procesowych. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi każdemu z nich kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za znieważenie policjanta grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Dodatkowo na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Lubinie – Prokuratura Rejonowa w Lubinie zastosuje wobec osób stosujących przemoc środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.