Tragedia na drodze tymczasowej pomiędzy Dziewinem a Dłużycami. Nie żyje młody mężczyzna

0
558
KPP w Lubinie

Jak podaje asp. Krzysztof Pawlik z KPP w Lubinie, do tragicznego zdarzenia drogowego doszło na tymczasowej drodze szutrowej pomiędzy Dziewinem a Dłużycami w gm. Ścinawa. 36 – letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi A3 stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze, doprowadzając do dachowania pojazdu. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 35 – letni pasażer tego pojazdu.

Prawdopodobnie nadmierna prędkość i niezapięte pasy bezpieczeństwa były m. in. przyczyną tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego na tymczasowym odcinku drogi łączącym Dłużyce z Dziewinem w gm. Ścinawa.

Jak wynika z ustaleń śledczych, 36 letni mieszkaniec powiatu lubińskiego kierując samochodem Audi A3 stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe pobocze uderzając w skarpę ziemi a następnie pojazd został wyrzucony w pole uprawne gdzie kilkukrotnie koziołkował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 35 – letni pasażer, natomiast kierowca został zabrany przez Zespół Pogotowia Lotniczego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy i jego stan określany jest jako ciężki. Na miejscu policjanci wykonywali czynności przy udziale prokuratora oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że obaj mężczyźni nie korzystali z pasów bezpieczeństwa – mówi asp. Krzysztof Pawlik i dodaje:
Zwracamy się po raz kolejny z apelem do kierowców o wstrzemięźliwość w rozpędzaniu naszych pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zadbajmy nie tylko o  zdrowie swoje i swoich pasażerów, ale także o zdrowie i życie innych uczestników ruchu.