Tylko w weekend policjanci z Lubina zatrzymali 5 pijanych kierowców

0
77
KPP w Lubinie

Jak mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubienie, miejscowi policjanci w ostatni weekend zatrzymali 5 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

– Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów z lubińskiej drogówki w sobotę, 25 kwietnia br. około godziny 13.00 na ul. Zwierzyckiego. Mężczyzna jadąc samochodem osobowym marki volkswagen, nie zachowując bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, najechał na tył prawidłowo jadącego forda. Policjanci od razu wyczuli woń alkoholu, badanie na jego zwartość wykazała 1,95 promila. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy. Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce patrolu z lubińskiej „drogówki” po godzinie 15. W trakcie kontroli okazało się, że 39 – letni mieszkaniec gminy Ścinawa ma swoim organizmie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podaje Sylwia Serafin. Ale to jeszcze nie koniec, bo już po godz. 18 policjanci zatrzymali prawo jazdy 54 – letniemu mężczyźnie, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu.

Niedziela okazała się również pracowita dla lubińskich funkcjonariuszy. Policjanci wyeliminowali z drogi dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących, w wieku 27 i 32 lat, którzy kierowali swoimi samochodami znajdując się pod wpływem środków odurzających. Starszy z mężczyzn stracił swoje prawo jazdy, natomiast młodszy, jak ustalili mundurowi, posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi policjantka i dodaje: – Apelujemy do osób wsiadających za kierownice pojazdów o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach mechanicznych, zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch oraz wysoką karą grzywny, a także zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby, które nie stosują się do zakazów sądowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.