Uciekał przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy

0
500
KPP w Lubinie

Jak relacjonują lubińscy policjanci, tuż przed godziną 23 w nocy z niedzieli na poniedziałek, patrol prewencji na ulicy Wołowskiej w Ścinawie chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki opel. Kierowca zignorował polecenie funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa rozpoczęli pościg ulicami miasta. Do działań włączyły się również inne patrole, które pełniły wtedy służbę na terenie Ścinawy.
Uciekinier nie zastosował się do wydawanych za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych poleceń mundurowych, kontynuował swoją jazdę. Pościg zakończył się na terenach zielonych. Mężczyzna siedzący za kierownicą, aby uniknąć zatrzymania, wykonał manewr cofania w kierunku znajdującego się za nim policjanta, próbując go potrącić. Na szczęście funkcjonariusz zdążył odskoczyć. 17 – latek uderzył w nieoznakowany radiowóz, uszkadzając go. Kierujący został zatrzymany.  W samochodzie, oprócz nieodpowiedzialnego kierowcy podróżowało dwoje jego znajomych w wieku 16 i 17 lat. Zatrzymanemu oraz interweniującym policjantom nic się nie stało – poinformował rzecznik prasowy KPP w Lubinie.
Jak się okazało, chłopak nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie miał prawa jazdy.
Mając podejrzenie, że 17 – latek mógł być pod wpływem środków odurzających, funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań laboratoryjnych.Wyjaśnieniem szczegółów tego zdarzenia zajmują się teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. 17 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10 – dodał policjant.