Uciekł ze szpitala podczas kwarantanny i pobił żonę

0
477
KPP w Lubinie, zdjęcie poglądowe

Tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec 33 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który został zatrzymany przez patrol prewencji. Mężczyzna wrócił z zagranicy, był objęty obowiązkową kwarantanną. W tym czasie znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Podczas jednej z interwencji został przewieziony do szpitala specjalistycznego, z którego uciekł. Kiedy nie mógł dostać się do domu, młotkiem uszkodził drzwi wejściowe. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Podejrzany 33-latek, będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia, pobicie członka rodziny, znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną i groźby karalne, a także za niestosowanie się do zasad kwarantanny.

Jak informuje Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie, 16 kwietnia około godziny 16.30, oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że agresywny mężczyzna młotkiem uszkodził drzwi wejściowe do domu i wszczął awanturę. Na miejsce niezwłocznie udały się patrole wydziału prewencji.
Przed przyjazdem mundurowych agresor uciekł z miejsca interwencji. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten powinien w tym czasie przebywać w szpitalu specjalistycznym, do którego trafił dzień wcześniej podczas awantury domowej. Jak się okazało, 33 – letni mężczyzna uciekł z lecznicy, wrócił do miejsca zamieszkania, a kiedy nie mógł dostać się do domu, młotkiem uszkodził drzwi wejściowe, a następnie pobił jednego z członków rodziny.  Pobiciem groził również sąsiadowi. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się w lesie. O złamaniu zasad kwarantanny śledczy powiadomili Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie, który może na tego nieodpowiedzialnego 33-latka, nałożyć karę pieniężną, nawet do 30 tysięcy złotych – podaje Sylwia Serafin.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna będzie odpowiadać za stosowanie przemocy wobec najbliższych, naruszenie czynności narządu ciała, uszkodzenie mienia, kierowania gróźb karalnych, a także narażenie innych osób na utratę życia i zdrowia z uwagi na niestosowanie się do zasad kwarantanny.

Wszystkie osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

(źródło: KPP w Lubinie)