Uwaga na oszustów. Podszywają się pod KGHM

1
904

Oszuści, którzy polują na swoje ofiary w Internecie, tym razem postanowili wykorzystać markę KGHM. Do pocztowych skrzynek zaczęły trafiać e-maile, które z pewnością nie były wysyłane z kont miedziowej spółki, chociaż ich treść to sugerowała.

Fałszywe e-maile sugerowały, że zostały wysłane z KGHM. Zawierały w tytule słowo „faktura VAT”, a w treści znajdował się link. Wiadomości wysyłane były z innych domen, ale w podpisie ktoś używał nieprawdziwych danych lubińskiej firmy.

– Przypominamy, że poczta elektroniczna KGHM Polska Miedź pochodzi z domen kghm.com lub kghm.pl. W każdym innym przypadku należy spodziewać się, że e-mail oznaczony podpisem KGHM jest próbą oszustwa, spamem lub stanowi atak phishingowy – mówi Ireneusz Jazownik, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa IT.

Przedstawiciele KGHM Polska Miedź uczulają osoby korzystające z poczty elektronicznej, by zwracały uwagę na to, z jakiego dokładnie adresu otrzymują wiadomości. Jeśli znajdą e-mail, w którym ktoś podszywa się pod Polską Miedź, proszą, by nie otwierać załącznika i zgłosić taki przypadek na adres: abuse@kghm.com.

Internetowi oszuści chętnie podszywają się pod znane firmy i instytucje. Ostatnimi czasy szczególnie często pojawiają się e-maile rzekomo wysłane przez administrację skarbową. Z problemem tym borykają się też firmy kurierskie i banki. Za każdym razem wiadomości wysyłane są z domen łudząco podobnych do oryginalnych.

źródło: lubin.pl