W trakcie jednej jazdy „zarobił” 16 punktów karnych

0
515
KPP w Lubinie

Lubińscy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami, pomimo tego, ze posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z kierujących, nie dość, że nie powinien wsiadać za kółko swojego auta, to jeszcze pędził 104 km/h w obszarze zabudowanym i nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej. Sprawą mieszkańców powiatu lubińskiego w wieku 22 i 23 lat zajmie się sąd. Za złamanie zakazu, grozi im do 5 lat więzienia. Dodatkowo 22 – latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych i otrzymał 16 punktów karnych.

Pierwszy w ręce policjantów prewencji wpadł 23 – letni mieszkaniec Polkowic, który kierował samochodem osobowym marki peugeot na ulicy Wroniej w Lubinie. W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw, że mężczyzna, mimo młodego wieku, posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kolejny kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na ulicy Pawiej w Lubinie. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, samochodem marki audi, pędził 104 km/h, a dodatkowo przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W trakcie kontroli 22- letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydanym przez lubiński sąd w lutym br. 22-latek za wykroczenia, których się dopuścił został surowo ukarany. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło aż 16 punktów karnych – podała Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Jak dodał policjant, obaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za złamanie zakazu, grozi im nawet do 5 lat więzienia.