Włamał się do altanki i zniszczył wyposażenie

0
689
KPP w Lubinie

Patrol Policji z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który wdarł się do wnętrza altanki ogrodowej i zniszczył jej wnętrze i wyposażenie powodując straty na kwotę 700 zł. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i za swoje przewinienia odpowie przez Sądem.

Jak poinformował asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie,  policjanci wydziału prewencji zatrzymali na gorącym uczynku 31 – letniego mężczyznę – nieposiadającego stałego miejsca zameldowania, ale dobrze znanego lubińskim funkcjonariuszom, który wdarł się do jednej z altan na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mężczyzna, aby dostać się do środka, wyłamał kartę i okno a następnie wewnątrz altany umyślnie zniszczył je wyposażenie. W wyniku działania sprawcy, właściciel działki poniósł straty w kwocie nie mniejszej jak 700 zł.

-Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Lubińscy policjanci będą jeszcze ustalać czy podejrzany nie dopuścił się więcej podobnych czynów i w tej sprawie nie wykluczone, że usłyszy on kolejne zarzuty – poinformował Krzysztof Pawlik.