Właściciel piwnicy przyłapał złodzieja

0
708
KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci zaalarmowani przez mieszkańca miasta, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednej z piwnic bloku mieszkalnego na terenie Lubina. Łupem sprawcy padły narzędzia i elektronarzędzia, rowery, a nawet słoiki z przetworami. 23 – latek został przyłapany przez właściciela piwnicy. Część mienia udało się odzyskać. Podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Jak podała asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie, w miniony poniedziałek, 6 kwietnia 2020r. około godziny 15:00, do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wpłynęło zgłoszenie o ujętym sprawcy kradzieży z włamaniem do jednej z piwnic  bloku wielorodzinnego na terenie miasta.
Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy wydziału prewencji i kryminalnego, którzy dokonali zatrzymania dobrze znanego policji mężczyzny. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec Lubina. Podczas podjętych czynności policjanci ustalili, że tuż przed godziną 15:00, gdy zgłaszający zszedł do korytarza piwnicznego, zauważył stojącego tam mężczyznę. Kłódka od użytkowanej przez pokrzywdzonego piwnicy była zerwana, a o ścianę oparty był łom. Mężczyzna uniemożliwił ucieczkę podejrzanemu i natychmiast powiadomił oficera dyżurnego lubińskiej komendy. W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego zajmowanego przez podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili inne przedmioty, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży z włamaniem do piwnic i wózkarni na terenie Lubina. W kieszeniach zatrzymanego mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2 uszkodzone kłódki – podała policjantka i dodała, że funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności, odzyskali m. in. trzy rowery górskie, elektronarzędzia, butlę turystyczną, a także 15 słoików z przetworami. Łączna suma strat to około 4 tysięcy złotych. Część przedmiotów trafiła już do swoich właścicieli, których ustalili policjanci.
Jak mówi Sylwia Serafin, śledczy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jego los jest w rękach sądu. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.