Wołowscy policjanci zakończyli już kwarantannę

0
595
KPP Wołów

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie po czasowym wyłączeniu budynku jednostki z funkcjonowania, została ponownie otwarta w dniu 27 kwietnia br. Do pracy w Komendzie po okresie kwarantanny powróciło wtedy 44 funkcjonariuszy i 4 pracowników cywilnych, a pozostali oczekiwali na wyniki testów. Od dnia 01 maja br., do służby powrócili już wszyscy funkcjonariusze objęci dotychczas kwarantanną.

Zamknięcie samego budynku spowodowane było koniecznością przeprowadzenia dezynfekcji. W tym czasie obowiązki wołowskiej jednostki w zakresie funkcjonowania służby dyżurnej oraz kierownictwa, przejęła lubińska Policja. W okresie, w którym większość funkcjonariuszy z Wołowa przebywała na kwarantannie, o bezpieczeństwo na terenie powiatu całodobowo dbały Oddziały Prewencji dolnośląskiej Policji oraz funkcjonariusze z powiatów ościennych. Choć nasycenie służbą na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wołowskiego pozostawało przez ostatnie dni bez większych zmian w porównaniu do wcześniejszego okresu, to powrót do normalnego funkcjonowania Komendy z pewnością stanowi pozytywną informację zarówno dla samych policjantów i pracowników, jak i osób zamieszkujących teren powiatu – poinformowała Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie. 

Od dnia 27 kwietnia funkcjonuje Stanowisko Kierowania wołowskiej Policji, jednak z uwagi na trwający w dalszym ciągu stan epidemii, funkcjonariusze zachęcają mieszkańców, aby w przypadku konieczności kontaktu z tutejszą Policją korzystać w dalszym ciągu z połączeń telefonicznych oraz przesyłania korespondencji mailowo lub pocztą.