Z Lubina pociągiem do Berlina, Wiednia oraz Budapesztu

0
1438
Fot. Konrad Dąbkiewicz / lubin.pl

W około 3,5 godziny dostaniemy się do Berlina, do tego pociągiem bezpośrednio dojedziemy między innymi do Wiednia, Budapesztu, Świnoujścia czy Szczecina – w internecie pojawił się – na razie nieoficjalny – rozkład jazdy pociągów PKP Intercity na nowy sezon 2019/2020.

Ponieważ nie jest to jeszcze oficjalny rozkład, godziny mogą zostać delikatnie skorygowane, ale już wiadomo, że Lubin zyska kolejowe połączenie z Polską i zagranicą. Od grudnia, kiedy zacznie obowiązywać, dojedziemy między innymi do Świnoujścia, Bielska Białej, Krakowa, Szczecina, Lublina, Katowic, ale i do Berlina, Wiednia oraz Budapesztu. Poniżej publikujemy dokładny rozkład, który rozprowadzany jest już w mediach społecznościowych oraz na portalach piszących o kolei.

Fot. Kolejowy Lubin

O tym, że miasto zyska takie połączenia kolejowe pisaliśmy już dwa razy. Ostatnio w maju tego roku, kiedy to prezydent Lubina Robert Raczyński otrzymał od ministra infrastruktury odpowiedź na swoje pytanie. Szef resortu zapewnił go wówczas, że że PKP Intercity złożyło do PKP PLK wnioski o uwzględnienie pociągów przez Lubin i Legnicę na pięciu trasach w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020.

– Prezydent otrzymał odpowiedź od ministra infrastruktury, z której wynika, że jeżeli modernizacja linii 289, którą prowadzi PKP PLK, będzie przebiegała zgodnie z planem, czyli zakończy się do końca roku 2019, będziemy mogli liczyć na to, że w 2020 roku Lubin znajdzie się na trasach relacji Wiedeń/Budapeszt/Przemyśl – Berlin, Katowice – Świnoujście, Lublin – Szczecin, Kraków – Szczecin oraz Świnoujście – Bohumin – mówiła wówczas Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Ostateczną wersję nowego rozkładu PKP Intercity najprawdopodobniej opublikuje w listopadzie, ale zapytaliśmy już teraz rzeczniczkę prasową przewoźnika o szczegóły dotyczące Lubina. Czekamy na odpowiedź.

Nowy rozkład jazdy opublikował na swoim Facebooku prezydent Robert Raczyński.

źródło: lubin.pl

Pociągiem z Lubina pojechało blisko 1,5 tys. mieszkańców