Za kierownicę po narkotykach

0
588
KPP w Lubinie

Nawet dwa lata więzienia grożą kierowcom, którzy podejrzani są o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Obaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat zostali zatrzymani wczoraj przez policjantów. Stracili swoje prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się teraz sąd.
Pierwszy z mężczyzn, który kierował samochodem osobowym marki BMW, został zatrzymany przez funkcjonariuszy SPPP w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie naszego powiatu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia policjantów sprawdziły się. Test na zawartość narkotyków dało wynik pozytywny. 28 – letni mieszkaniec Lubina stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – podaje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie i dodaje, że kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy prewencji lubińskiej komendy, wpadł 25 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.
Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej na osiedlu „Przylesie”. Jego zachowanie ewidentnie wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających. I tu przeczucie policjantów nie zawiodło. Test na zawartość narkotyków, podobnie jak w przypadku poprzedniego kierowcy, był pozytywny – mówi policjantka.
Obaj mężczyźni stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz ich los jest w rękach sądu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, bądź narkotyków, może grozić kara pozbawienia wolności do lat 2.