Zrobili zakupy, ale „zapomnieli” zapłacić

0
603
KPP w Wołowie

Wołowscy policjanci niedawno wrócili do pracy, a już zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu oleśnickiego, którzy z jednego z wołowskich marketów ukradli towar za 1200 złotych.

Jak podaje Marzena Pawlik, oficer Prasowy KPP w Wołowie, w poniedziałek (27 kwietnia) w godzinach wieczornych dyżurny wołowskiej Policji otrzymał informację o kradzieży sklepowej.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali w pobliżu sklepu mercedesa, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Byli to 19-letni i 31-letni mieszkańcy powiatu oleśnickiego przewozili w pojeździe artykuły za łączną kwotę niemal 1200 złotych. Jak się okazało mężczyźni przyjechali na teren powiatu wołowskiego i udali się na zakupy do jednego z wołowskich marketów, w sklepie zaopatrzyli się w torby zakupowe, do których zapakowali artykuły. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyźni nie zamierzali zapłacić za torby zakupowe, ani towar w nich się znajdujący. Oddalili się ze sklepu – mówi Marzena Pawlik.
Odzyskany towar pochodzący z kradzieży zwrócono do sklepu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.