2.04 – rocznica śmierci św. Jana Pawła II

0
105
Zdjęcie : Ryszard Porzynski, Pixabay

Dzisiaj przypada rocznica śmierci Jana Pawła II, jednego z najbardziej wpływowych papieży w historii Kościoła katolickiego oraz jednej z najważniejszych postaci XX wieku.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie po długiej i heroicznej walce z chorobą. Jego pontyfikat, trwający aż 27 lat, był czasem intensywnych działań na rzecz pokoju, pojednania oraz promocji wartości chrześcijańskich na całym świecie.

Dzisiaj, w rocznicę jego odejścia, miliony ludzi na całym świecie oddają hołd temu wyjątkowemu człowiekowi, który swoją niezłomną wiarą, mądrością i miłością do bliźniego inspirował setki milionów ludzi na całym globie.

Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II warto wykorzystać nie tylko do wspomnień, ale także do refleksji nad dziedzictwem, jakie pozostawił nam ten wielki papież i świadek wiary. Jego nauki, modlitwy oraz przykład życia stanowią nadal inspirację dla wielu osób na całym świecie.

Niech dzisiejsza rocznica będzie okazją do modlitwy za duszę Jana Pawła II oraz do wdzięczności za jego życie, posługę i nauczanie.