Dni Wińska za nami! Dzień Rozrywki

0
288

Jak zapowiadały plakaty, i doniesienia medialne, Dni Wińska obfitowały w moc atrakcji.

Pierwszy Dzień, Dzień Rozrywki, odbył się na Placu Targowym. Od godziny 16 czekały tam na nas stoiska z rękodziełem, zabawkami, kramiki z pysznościami – w tym dwa przygotowane przez nieocenione koła gospodyń wiejskich, z Baszyna oraz z Biaław i Biaław Małych. Dla wielbicieli swoich kulinariów stoisko miała Malinówka, był popcorn, lody… Dla każdego coś dobrego!

Dzieci mogły poskakać na dmuchańcach, poszaleć na zjeżdżalniach i gokartach. Dziewczynki mogly zapleść kolorowe warkoczyki, były też malunki na twarzach.

I przede wszystkim  można było oglądać występy.

Na scenie pojawiły się : Zespół Śpiewaczy Harfa, Niezła Paka z Dobroszyc oraz gwiazdy muzki tanecznej GRESO, SKORUSA, FASTER, DIADEM, a wieczorną zabawę taneczną  poprowadził PRESTIGE MUSIC.

Zaprezentowały się Mażoretki,podziwialiśmy grację Pań tańczących zumbę. W konkursie na  'Najpiękniejszego nierasowego psa” każdy pupil otrzymał nagrodę.

Znalazła się także chwila na ogłoszenie wyników konkursów „Jak tu pięknie” – najpiękniejsza wieś w gminie, oraz  „Prześliczna zagroda” – na najpiękniejszy, zadbany ogród. I miejsce zajęło Staszowice, II Małowice, III Konary. Gratulujemy nagrodzonym wsiom, a pozostałe – zapraszamy do udziału w roku przyszłym!

I wreszcie wójt Jolanta Krysowata Zielnica wręczyła trzy puchary dla najlepszych hodowców gołębi.

Zapraszamy do galerii zdjęć!