Jarmark w Głębowicach!

0
120
Już w niedzielę 30 czerwca jeden z najryginalniesjzych i najciekawszych festynów w okolicy – Parafialny Jarmark Historyczny w Głębowicach.
Organizowane przez Centrum Rekolekcyjne Garnierówka oraz Parafię p.w. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a wśród jego atrakcji warto wspomnieć o występach muzycznych, pokazach sokolniczych, na których będzie można posłuchać doświadczonych całymi latami pracy sokolników, i obejrzeć z bliska te piękne i drapieżne ptaki – ich podopiecznych. Będzie można zwiedzać obozowisko, zobaczyć pokazy walk rycerskich, a od 15:00 będzie można wziąć udział w zwiedzaniu Zespołu Poklasztornego, w towarzystwie przewodnika. Grupy będą wpuszczane co 30 minut, w liczbie 20 osób. W tym roku otwarte zostanie lokalne muzeum w oratorium, i tę wystawę również będzie można zwiedzić.
Nazwa jarmark zobowiązuje, dlatego na gości będzie czekać prawie 30 stoisk, z wyrobami lokalnych rękodzielników i producentów. Stoiska gastronomiczne również nie zawiodą, a przysmaków będzie całe mnóstwo!
Odbędą się warsztaty zielarskie, stoisko promocyjne będzie miało również Nadleśnictwo Wołów, ponadto odbędzie się loteria z atrakcyjnymi nagrodami!
Dzieci będą miały do wyboru -gry, zabawy i animacje, dmuchańce, stoiska z popcornem
Na pewno w tę niedzielę Głębowice będą celem licznych odwiedzin!