Remont drogi w Baszynie potrwa do końca października

0
818

W tym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wykonuje remonty dwóch odcinków dróg wojewódzkich, które przebiegają przez gminę Wińsko.
Pierwszy odcinek ma prawie 900 metrów, przebiega przez Baszyn.
– Po prawej stronie drogi, patrząc w kierunku Wołowa, po stronie kościoła, zakończyliśmy już prace ziemne. Obecnie trwają prace brukarskie – mówi Daniel Lejczak, kierownik budowy firmy BERGER BAU, która wykonuje prace.
Po prawej stronie droga jest korytowana, wykonywana stabilizacja. Mogłoby się wydawać, że pas po lewej stronie jest już całkowicie zakończony. Jednak jak mówi kierownik, w połowie października, kiedy droga po obu stronach będzie już prawie gotowa, na całej szerokości zostanie położona ostatnia warstwa – warstwa ścieralna. Daniel Lejczak wyjaśnia, że wynika to z technologii wykonania remontu.
Po ułożeniu ostatniej warstwy drogi zostanie zamontowane oznakowanie docelowe, wymalowane będą linie, pasy przejść dla pieszych.
Droga będzie gotowa do końca października. Jak dodaje Daniel Lejczak, nie przewiduje się całkowitego zamykania drogi, ruch nadal będzie się odbywał wahadłowo.
Co bardzo ważne, pamiętajmy, że remontowanym odcinkiem NIE MOGĄ jeździć samochody ciężarowe. Dla nich oznaczono specjalny objazd.

Jeśli chodzi o postęp prac na drugim remontowanym odcinku (1,6 km): Rajczyn – Gryżyce, to droga ma już docelową szerokość. Wykonywana jest podbudowa, przepusty, zjazdy. Kierownik budowy mówi, że nie ma potrzeby całkowitego zamykania drogi.
Prace na tym odcinku, zgodnie z planem, powinny zostać zakończone do 16 października.

Przypomnijmy, że koszty prac w całości pokrywa Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Gryżyce – Rajczyn – 1 mln 313 tys. 122 zł
Baszyn – 1 mln 736 tys. 087 zł