Udane Dożynki Gminne 2023 w Przyborowie!

0
256

Za nami Dożynki Gminne 2023 – odbyły się w Przyborowie.

Wyjątkowe miejsce, nad stawem, a wszystko przygotowane w najdrobniejszych szczegółach! Nic dziwnego, że przybyli liczni uczestnicy, którzy z radością wzięli udział we mszy świętej oraz ceremonii dzielenia się chlebem, a potem zostali na część artystyczną przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury.

Ogłoszony przez Wójt Jolantę Krysowatą – Zielnicę konkurs na Najpiękniejszy Wieniec i Kosz Dożynkowy 2023 wygrała kompozycja stworzona w Małowicach. Zatem to będzie miejsce, w któym spotkamy się za rok na Dozynkach 2024!

Oto pełna lista laureatów konkursu na wieniec i kosz :

w kategorii wieniec:
I miejsce Małowice,
II miejsce Moczydlnica Klasztorna
III miejsce Piskorzyna
w kategorii kosz:
I miejsce Budków
II Białawy Wielkie
III Krzelów.
 – Wszyscy którzy się trudzili przy tworzeniu wieńców i koszy pojadą na
wyjątkową wycieczkę… – obiecała wójt Jolanta Krysowata – Zielnica.
W części artystycznej na scenie zagościli – zespoły Osetnopolanie, Harfa oraz Chór Oremus. Wysłuchaliśmy koncertu piosenek Anny Jantar i Ireny Jarockiej w wykonaniu Krystyny Dery. W taneczny nastrój wprowadziły nas występy działających przy GOK Wińsko grup tanecznych Black Fire wraz z grupa artystyczna White Diamonds. A w dalszej kolejności pałeczkę przejął zespół RM-VOICES, prowadząc zabawę taneczną. Tradycyjnie były stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, popcorn, zabawki i dmuchańce dla dzieci.
Nasze dożynki odwiedzili też liczni goście, między innymi poseł Paweł Hreniak i członek zarządu województwa dolnśląskiego Tymoteusz Myrda.

– Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację naszego święta – mówi wójt Jolanta Krysowata – Zielnica. – Daliście z siebie wszystko, żeby te dożynki wypadły jak zawsze – wspaniale! Dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wińsku i dyrektor Czesławie Białek oraz wszystkim pracownikom GOK i sołectwu Przyborów! Ustawiliście wysoko poprzeczkę dla przyszłorocznych organizatorów, chociaż, kiedy patrzę na przepiękny wieniec dożynkowy z Małowic, jestem pewna, że sobie poradzą! Zapraszam wszystkich za rok!

A my zapraszamy na fotorelację!