Wołowscy policjanci wrócili do pracy

0
1321
KPP Wołów

Przez ostatnie dni o bezpieczeństwo na terenie powiatu wołowskiego dbali policjanci z Oddziałów Prewencji dolnośląskiej Policji i powiatów: lubińskiego oraz trzebnickiego.
Stało się tak dlatego, że od 17 kwietnia kwarantanną objęto funkcjonariuszy i pozostałych pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, w związku ze stwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u kilku pracowników Policji.
Nieoficjalnie mówiło się, że chodzi o 6 funkcjonariuszy. Kamil Rynkiewicz, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu potwierdził, że testy wyszły dodatnio u 6 funkcjonariuszy.

Są to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. W związku z tym zaistniała konieczność poddania kwarantannie całego stanu osobowego, a także przeprowadzenia dezynfekcji obiektu komendy, miejsc w których przyjmowani są interesanci, gdzie pracują dzielnicowi w miejscowości Wińsko, a także w Brzegu Dolnym – mówił rzecznik i dodał, że cały skład osobowy został poddany kwarantannie, ale jak tylko funkcjonariusze okażą się zdrowi, wrócą do służby.
Obowiązki związane z funkcjonowaniem służby dyżurnej i kierownictwa przejęła w tym czasie jednostka z Lubina.

Jak podała sierż. szt. Marzena Pawlik, oficer prasowy KPP w Wołowie, od 27 kwietnia, Komenda Powiatowa Policji w Wołowie powraca do normalnego funkcjonowania.
Do służby i pracy powróciła już ponad połowa funkcjonariuszy i pracowników, którzy poddani zostali testom i zakończyli kwarantannę.

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie po czasowym wyłączeniu budynku jednostki z funkcjonowania, została ponownie otwarta. W dniu 27 kwietnia br., do pracy w Komendzie po okresie kwarantanny powróciło już 44 funkcjonariuszy i 4 pracowników cywilnych, a pozostali oczekują na wyniki testów. Zamknięcie samego budynku spowodowane było koniecznością przeprowadzenia dezynfekcji. W okresie, w którym większość funkcjonariuszy z Wołowa przebywała na kwarantannie, o bezpieczeństwo na terenie powiatu całodobowo dbały Oddziały Prewencji dolnośląskiej Policji oraz funkcjonariusze z powiatów ościennych. Choć nasycenie służbą na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wołowskiego pozostawało przez ostatnie dni bez większych zmian w porównaniu do wcześniejszego okresu, to powrót do normalnego funkcjonowania Komendy z pewnością stanowi pozytywną informację zarówno dla samych policjantów i pracowników, jak i osób zamieszkujących teren powiatu – powiedziała Marzena Pawlik.

Od dnia 27 kwietnia funkcjonuje Stanowisko Kierowania wołowskiej Policji, jednak z uwagi na trwający w dalszym ciągu stan epidemii, funkcjonariusze zachęcają mieszkańców, aby w przypadku konieczności kontaktu z tutejszą Policją korzystać w dalszym ciągu z połączeń telefonicznych oraz przesyłania korespondencji mailowo lub pocztą.

Kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wołowie

Telefonicznie:
– pod numerem 478725214 – sekretariat Komendanta Powiatowego Policji w Wołowie,
– pod numerem 478725200 – Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wołowie,

Faxem:
na numer 478725242,

Mailem na odres:
kpp@wolow.wr.policja.gov.pl,

Zwykłą pocztą
Komenda Powiatowa Policji w Wołowie
ul. Piłsudskiego 23
56-100 Wołów