Wspólny wyjazd na film do Lubina!

0
58

W 1934 r. Janusz Korczak opublikował książkę dla dzieci „Kajtuś Czarodziej”.

W utworze opisane są dzieje małego Antosia, którego wszyscy nazywają Kajtusiem, mającego magiczne umiejętności. Chłopiec uczył się magii sam.

Reżyserka Magdalena Łazarkiewicz, twórczyni „Ostatniego dzwonka” jest odpowiedzialna za przeniesienie książki na język kina. Producentami są Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek, odpowiedzialni za takie produkcje jak „Sonata”, „80 milionów” czy seriale „Głęboka woda” i „Otwórz oczy”. Książka sprzed 90 lat została potraktowana z najwyższym szacunkiem, tak aby powstała prawdziwie magiczna i aktualna opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata, w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!

Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku organizuje wycieczkę do kina Muza w Lubinie. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto nie zwlekać z rezerwacją! Koszt wyjazdu to 40 zł. Wycieczka odbędzie się w czwartek 16 listopada, o godzinie 16:15.  Wszyscy chętni mogą się zgłaszać do sekretariatu GOK w godzinach pracy, wpłatę należy wnieść do 13 listopada.