Zajęcia dla przedszkolaków- zabawa z LEGO

0
454

Gmina Wińsko poszerza ofertę edukacyjną dla najmłodszych. W przedszkolach rozpoczął się nabór dzieci na dodatkowe zajęcia z klocków LEGO.

Rodzice, którzy chcieliby skorzystać z programu edukacyjnego „Kreatywna Edukacja Klockami” muszą wypełnić formularz na stronie www.kreatywna.edu.pl/zapisy i kliknąć zakładkę Gmina Wińsko. Oferta jest skierowana do dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Wińsku i oddziałach przedszkolnych w Orzeszkowie, Krzelowie oraz Głębowicach. Dodatkowo płatne zajęcia są prowadzone w ramach pobytu dziennego.

Dzieci 3 i 4-letnie bawią się klockami LEGO DUPLO, a starsze dzieci (5 i 6 lat) korzystają z LEGO CLASSIC. Uczestnicy zajęć ćwiczą małą i dużą motorykę, logiczne myślenie i rozwijają umiejętności społeczne. Biorąc pod uwagę dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię, zabawa klockami LEGO pozwala na własne aranżowanie przestrzeni i odgrywanie ról. Przy okazji zabawy najmłodsze dzieci poznają litery, przygotowując się do czytania i pisania oraz budują pewność siebie.

Program edukacyjny „Kreatywna Edukacja Klockami” działa według metody 6 klocków. To nie tylko zabawa w „układanie klocków”, ale także ćwiczenia, które rozwijają umiejętności związane m.in. z sensoryką, mową, językiem, motoryką, zachowaniami społecznymi i emocjami ułatwiając tym samym zdobywanie wiedzy.

Zajęcia ruszą na początku listopada. Szczegóły finansowe dostępne są na plakatach w przedszkolach, w mediach społecznościowych oraz na stronie www.kreatywna.edu.pl