300 zł na „Dobry start” w szkole. Już można składać wnioski.

0
944

W lipcu rusza nabór wniosków do rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki niemu, każde uczące się dziecko może otrzymać 300 zł na na szkolną wyprawkę.
Program jest formą wsparcia uczniów na początku roku szkolnego. Pieniądze mają pomóc rodzicom, opiekunom dzieci w zakupach, które należy zrobić przed rozpoczęciem lekcji. Długopisy, zeszyty, wszelkie przybory, plecaki, obuwie zmienne, stroje sportowe – na to powinno zostać przeznaczone rządowe wsparcie, które przysługuje każdemu dziecku w wieku od 7 do 20 lat, które uczy się w szkole.

Nabory wniosków do programu „Dobry Start” ruszają 1 lipca. Przez pierwszy miesiąc wnioski są przyjmowane internetowo, przez portal Emp@tia, platformę PUE ZUS lub bankowość elektroniczną. Wnioski papierowe będą przyjmowane w urzędach od 1 sierpnia. Nabór wniosków potrwa do końca września.

Do rodziców, którzy złożyli wnioski podczas wakacji, pieniądze powinny trafić do końca września, a do tych, którzy złożą wniosek we wrześniu, wsparcie ma dotrzeć do końca listopada.