Mniej pasażerów przez koronawirusa? Pociągi znikają z tras.

0
478
Materiały prasowe KD

Z dolnośląskiego rozkładu jazdy zniknie na jakiś czas sporo pociągów. Wszystko przez koronawirusa, przez którego ludzie unikają skupisk, w tym jazdy zbiorowymi środkami transportu.

Jak czytamy,  Koleje dolnośląskie czasowo zawieszą 125 kursów. Zawieszone zostanie kursowanie z Wrocławia 9 par pociągów do Kątów Wrocławskich, 7 par pociągów do Trzebnicy oraz 5 par pociągów do Jelcza-Laskowic.

Z danych, które przedstawił Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD, Polacy ograniczyli swoje podróże, a frekwencja w pociągach Kolei Dolnośląskich od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego wynosi od 15 do 25 proc. normalnego zapełnienia.
Jak się okazuje, zmiany dotkną też pozostałych mieszkańców województwa, w tym Lubina i Legnicy. Niektóre pociągi zostaną całkiem odwołane, innym zmieniono harmonogram kursowania.

Oto komunikat przewoźnika

Na skutek trwającego stanu zagrożenia epidemicznego, od piątku (20 marca), Koleje Dolnośląskie wstrzymują część realizowanych przez siebie połączeń w ruchu krajowym. Ograniczenie dotyczy kursowania wybranych pociągów ujętych w Rozkładzie Jazdy na okres od 15 marca do 13 czerwca br. i będzie obowiązywało do odwołania.

Od początku sytuacji nadzwyczajnej, jaką jest pandemia koronawirusa, Koleje Dolnośląskie robią wszystko aby minimalizować ryzyko z nim związane. W opinii Spółki, wobec spadku liczby przewożonych pasażerów, ograniczenie połączeń pozwoli na lepsze zarządzanie ryzykiem związanym z koronawirusem. Dzięki temu pasażerowie oraz pracownicy KD będą w mniejszym stopniu narażeni na ewentualną styczność z COVID-19. Z punktu widzenia dobra Spółki, jest to nie mniej ważne, niż skutki ekonomiczne, które Zarząd również poddał analizie.

Mając na względzie wszystkie powyższe, za zgodą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (organizatora przewozów), Koleje Dolnośląskie wstrzymują bądź ograniczają część swoich połączeń. KD proszą swoich pasażerów o zrozumienie sytuacji i wyrozumiałość, bo decyzja ta – choć trudna – podjęta została w imię wyższego dobra.

Zarazem apelujemy do wszystkich, którzy od piątku będą chcieli skorzystać z usług KD, o sprawdzanie aktualnego rozkładu jazdy, który jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Lista połączeń, które do odwołania zostają ograniczone z dniem 20 marca (aktualizacja z godz. 20.00):

 

POLREGIO natomiast ograniczy kursy z Głogowa i Ścinawy.

Zanim zaplanujemy wyjazd pociągiem wart sprawdzić aktualny rozkład jazdy.