Od 15 kwietnia – Mój Prąd 4.0 – rusza nabór wniosków

0
185

Ponad 20 tysięcy złotych będzie można uzyskać w nowym programie rządowym Mój Prąd 4.0, do którego wnioski można składać od 15 kwietnia br.

Dofinansowanie będzie obejmować fotowoltaikę, magazyny energii i magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią.

O jakich konkretnie kwotach dopłat mowa?  W tej edycji programu będzie można uzyskać do 4 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną, a jeśli skorzysta się z dotacji na pozostałe wymienione w programie opcje, nawet 5 tysięcy złotych. Na magazyn energii będzie do uzyskania do 7,5 tysiąca złotych, magazyn ciepłej wody użytkowej do 5 tysięcy złotych, do 3 tysiący złotych dopłaty na system zarządzania energią. Czyli łącznie, przy otrzymaniu maksymalnej dotacji, kwota wyniesie 20,5 tysiąca złotych.

Należy pamiętać, że w ramach tego programu rozliczane są wyłącznie inwestycje ukończone – czyli panele i magazyny muszą być zainstalowane. Chętny na skorzystanie musi mieć podpisaną umowę z operatorem sieci energetycznej, wnioski bez zamknięcia w postaci umowy oraz zamontowanego licznika nie będą przyjmowane. Zainteresowanych pełniejszymi informacjami odsyłamy na stronę http://mojprad.gov.pl./  – tam znajdziecie pełną informację jak złożyć wniosek, i jakie warunki należy dokładnie spełnić.

Grafika o dofinansowaniu
Grafika o możliwych kwotach dopłat z programu rządowego Mój Prąd 4.0