Wybił szyby w babci domu, potem zaatakował policjantów

0
532
KPP w Lubinie, zdjęcie poglądowe

Nietrzeźwy wnuk powybijał szyby w drzwiach wewnątrz mieszkania, co zgłosiła 83-letnia kobieta. Mężczyzna był agresywny nie tylko w stosunku do babci, ale i do interweniujących policjantów – dopuścił się on naruszenia ich nietykalności cielesnej. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Jak podaje asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie, miejscowi policjanci Wydziału Prewencji zostali skierowani do jednego z mieszkań po tym jak wystraszona 83 – letnia kobieta zgłosiła, że jej nietrzeźwy wnuk jest agresywny w stosunku do niej i w nerwach powybijał szyby w drzwiach wewnątrz mieszkania.
Funkcjonariusze na miejscu interwencji zastali adresata, którym okazał się 35 – letni wnuk zgłaszającej. Mężczyzna miał zakrwawioną dłoń, którą skaleczył sobie w trakcie dewastacji mienia znajdującego się w mieszkaniu. Podczas próby rozmowy z nim, mężczyzna uderzył jednego z policjantów w okolice klatki piersiowej a ponadto używał wobec nich słów wulgarnych. Napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
W związku z uzasadnionym podejrzeniem stosowania przez niego przemocy wobec swojej babci, rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Agresywny wnuczek za przestępstwo którego się dopuścił wobec policjantów odpowie karnie przed Sądem za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności –
podał Krzysztof Pawlik i przypomniał, że policjanci podejmujący czynności służbowe mają swoje prawa, które przysługują funkcjonariuszom publicznym.