Zmarł starosta lubiński Adam Myrda

0
418
Adam Myrda
Adam Myrda

Dziś, w sobotę 26 marca, w wieku 70 lat, zmarł Adam Myrda, Starosta Powiatu Lubińskiego. Był niezwykle zaangażowanym działaczem samorządowym, bardzo oddanym sprawom Lubina i gmin tworzących powiat lubiński. Obecne stanowisko sprawował od 2012 roku.

Bardzo często odwiedzał gminę Wińsko, wspierał inicjatywę przyłączenia gminy do powiatu lubińskiego. Wiadomość o śmierci opublikował w mediach społecznościowych jego syn, Tymoteusz Myrda, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Adam Myrda zapisał piękną kartę życia. W latach 80. aktywnie działał w opozycji, był członkiem „Solidarności”.  Aresztowany i skazany za działalność opozycyjną w 1985 r.

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zmarłego wspomina wójt Jolanta Krysowata – Zielnica, którą łączyła z Adamem Myrdą wspólna wizja miejsca gminy Wińsko w powiecie lubińskim oraz osobista przyjaźń.

Wciąż nie wierzę, że to prawda, zwłaszcza, że nasze ostatnie spotkanie w Wińsku było pogodne i pełne planów na przyszłość. Wydawało się, że choroby odpuściły i nie zostawiły żadnych śladów. Licytowaliśmy się kto i na co złożył do Polskiego Ładu, co dalej z małą i dużą polityką, Powiedział „róbmy swoje, nie patrzmy na to, co od nas nie zależy. A co dalej, życie pokaże”.