Rezonanse sztuki IX

0
1347

Wystawa „Grand Prix” w ramach cyklu Rezonanse sztuki IX to prezentacja prac laureatów Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie. Ekspozycja obejmuje kolekcję złożoną z rysunków, które otrzymały nagrodę główną, pierwszą, drugą i trzecią nagrodę lub wyróżnienie honorowe.

Konkurs odbywa się cyklicznie od 1993 roku w Muzeum Kresów w Lubaczowie i ma już ugruntowaną pozycję w polskim środowisku artystycznym. W trakcie dziewięciu edycji przeszło dwa tysiące artystów zaprezentowało około sześć tysięcy prac. Liczba ta potwierdza misję konkursu, którego celem jest obserwacja aktualnych zjawisk i postaw twórczych w obszarze rysunku.

Na wystawie zorganizowanej w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie zaprezentowanych 118 prac wybitnych twórców. Obok dzieł artystów z wieloletnim stażem i o rozpoznawalnym nazwisku będzie można obejrzeć prace twórców najmłodszego pokolenia, którzy aktualnie wchodzą na artystyczne salony.

Michał Kozłowski – Wkrótce będziemy na ty

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Rezonanse Sztuki” i jest dziewiątą prezentacją sztuki
współczesnej w przestrzeni Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Inicjatorem cyklu wystaw jest rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Piotr Kielan.

Prace będą prezentowane w foyer Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu od 14.12.2018 r. do 28.01.2019 r. Wernisaż wystawy odbędzie się 14.12.2018 r o godz. 18:00