Miał ponad 3 promile i prowadził ciężarówkę z niebezpiecznymi materiałami

0
517
KPP w Lubinie

Lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca wielkiej cysterny poruszającej się po krajowej 36-tce jedzie zygzakiem. Patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, który miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo niebezpieczeństwo potęgował fakt, że przewoził materiały niebezpieczne. Kierowca stracił prawo jazdy i po tym jak dojdzie do siebie zostaną mu postawione zarzuty.
Oficer Dyżurny Komendy Policji w Lubinie został telefonicznie powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na krajowej drodze K-36 jedzie cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W związku z dużym natężeniem ruchu na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd. Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się być 55 – letni mieszkaniec powiatu chełmskiego na wschodzie kraju. Mężczyzna był mocno wstawiony. Wynik badania na alkomacie zaskoczył samych policjantów. Najpierw bowiem kierowca wydmuchał blisko 2,8 promila, a już za chwilę ponad 3 promile. Kierowca więc musiał „pociągać” sobie w czasie jazdy, lub chwilę wcześniej. Kierujący ponadto jak twierdził jedzie aż z terenu Niemiec – podaje Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie i dodaje, że niebezpieczeństwo jakie stwarzał nieodpowiedzialny kierowca potęgował fakt, że przewoził on substancje niebezpieczną do produkcji asfaltów. Dzięki czujności innego uczestnika ruchu oraz szybkiej reakcji, nie doszło do żadnej katastrofy czy tragicznego w skutkach zdarzenia.
Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i odpowie karnie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości za co grozić mu będzie kara do 2 lat więzienia, wysokie kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Smutnym tez jest fakt, że w tak głupi i bezmyślny sposób pozbawił się możliwości zarobkowania, a do miejsca zamieszkania będzie musiał wracać w inny sposób. Jeżeli posiadamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy w takiej sytuacji osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Kolejnym krokiem powinien być telefon na nr 112 skąd informacja zostanie przekazana właściwie terenowo jednostce policji.